Dropie a my

Stredisko environmentálnej výchovy (SEV) SAŽP Dropie je súčasťou Odboru environmentálnej výchovy a vzdelávania v rámci Sekcie environmentalistiky, ktorá je organizačnou jednotkou Slovenskej agentúry životného prostredia.
Areál SEV SAŽP Dropie sa nachádza na Dolnom Žitnom ostrove - na území nížinných samôt - taní. Katastrálne spadá do 10 km vzdialenej Zemianskej Olče (mapa). Areál SEV SAŽP Dropie obklopuje Chránené vtáčie územie Ostrovné lúky. CHVÚ Ostrovné lúky poskytuje životný priestor naturovským druhom - sokolovi červenonohému, ľabtuške poľnej, strakošovi kolesárovi a mnohým iným.

jazierko Dombó  ľabtuška poľná  sokol červenonohý  strakoš kolesár

Areál Strediska environmentálnej výchovy Dropie je držiteľom medzinárodného certifikátu „Prírodna ukážková záhrada“. Ukážkové záhrady sú certifikované prírodné záhrady, ktoré majú modelový charakter a sú niečím výnimočné. Poznávacím znamením našej ukážkovej prírodnej záhrady sú hlavové vŕby a starostlivosť o ne. Prírodná záhrada s hlavovými vŕbami je zároveň aj neoddeliteľnou súčasťou programov pre verejnosť.

Prírodná ukážková záhrada       lekno   babôčka pŕhľavová   hmyzí hotel v SEV Dropie

Súčasťou prírodného areálu je jazierko, fragment lužného lesa, informačné centrum dropa fúzatého,altán s trstinovou strechou, kryté posedenie, ohnisko, detské ihrisko,vŕbový labyrint,lanová dráha,pocitový chodník,vyhliadková veža a multifunkčné ihrisko pre najmenších - detská fotopozorovateľňa. Nájdete u nás aj hospodársky dvor s domácimi zvieratkami. Pomáhajú nám menežovať trávnaté biotopy areálu.


jazierko Dombó    somáriky Lujza a Fiona    koníky na pasienku

V prírodnom areáli ponúkame ubytovanie pre 40 osôb v štyroch 4-posteľových, troch 5- posteľových a jednej 9-posteľovej izbe. Ubytovňa je vybavená jedálňou, príručnou kuchyňou a prednáškovou miestnosťou, sociálne zariadenia sa nachádzajú na chodbách. 
K dispozícii je aj menšia konferenčná miestnosť s knižnicou a tvorivá dielňa v administratívnej budove. Areál poskytuje výborné možnosti na ubytovanie vo vlastných stanoch.
Pred rezerváciou ubytovania si skontrolujte dostupnosť areálu a izieb v kalendári podujatí, vyplňte náš prihlasovací formulár a vyberte si z ponuky doplnkových služieb (cenník).

Programy

Kde nás nájdete

 

Zamestnanci

Ing. Katka Vajliková - vedúca SEV Dropie

Mgr. Lilla Szabóová - špecialista na environmentálnu výchovu

Ing. Daša Kubačková - manažér NP HA3

Mgr. Veronika Pogányová - špecialista na klímu

Marcela Dobiová - chyžná

Norbert Paluska - údržbár

 

 

(fotka)