Dropie a my

Stredisko environmentálnej výchovy (SEV) SAŽP Dropie je súčasťou Odboru environmentálnej výchovy a vzdelávania v rámci Sekcie environmentalistiky, ktorá je organizačnou jednotkou Slovenskej agentúry životného prostredia.
Areál SEV SAŽP Dropie sa nachádza na Dolnom Žitnom ostrove - na území nížinných samôt - taní. Katastrálne spadá do 10 km vzdialenej Zemianskej Olče (mapa). Areál SEV SAŽP Dropie obklopuje Chránené vtáčie územie Ostrovné lúky. CHVÚ Ostrovné lúky poskytuje životný priestor naturovským druhom - sokolovi červenonohému, ľabtuške poľnej, strakošovi kolesárovi a mnohým iným.

                

Areál Strediska environmentálnej výchovy Dropie je držiteľom medzinárodného certifikátu „Prírodna ukážková záhrada“. Ukážkové záhrady sú certifikované prírodné záhrady, ktoré majú modelový charakter a sú niečím výnimočné. Poznávacím znamením našej ukážkovej prírodnej záhrady sú hlavové vŕby a starostlivosť o ne. Prírodná záhrada s hlavovými vŕbami je zároveň aj neoddeliteľnou súčasťou programov pre verejnosť.

        Prírodná záhrada              

Súčasťou prírodného areálu je jazierko, fragment lužného lesa, informačné centrum dropa fúzatého,altán s trstinovou strechou, kryté posedenie, ohnisko, detské ihrisko,vŕbový labyrint,lanová dráha,pocitový chodník,vyhliadková veža a multifunkčné ihrisko pre najmenších - detská fotopozorovateľňa. Nájdete u nás aj hospodársky dvor s domácimi zvieratkami. Pomáhajú nám menežovať trávnaté biotopy areálu.


                           

V prírodnom areáli ponúkame ubytovanie pre 40 osôb v štyroch 4-posteľových, troch 5- posteľových a jednej 9-posteľovej izbe. Ubytovňa je vybavená jedálňou, príručnou kuchyňou a prednáškovou miestnosťou, sociálne zariadenia sa nachádzajú na chodbách. 
K dispozícii je aj menšia konferenčná miestnosť s knižnicou a tvorivá dielňa v administratívnej budove. Areál poskytuje výborné možnosti na ubytovanie vo vlastných stanoch.
Pred rezerváciou ubytovania si skontrolujte dostupnosť areálu a izieb v kalendári podujatí, vyplňte náš prihlasovací formulár a vyberte si z ponuky doplnkových služieb (cenník).

Programy

Kde nás nájdete

 

Zamestnanci

Ing. Katka Vajliková - vedúca SEV Dropie

Mgr. Lilla Szabóová - špecialista na environmentálnu výchovu

Ing. Daša Kubačková - manažér NP HA3

Kristína Hegyiová - chyžná

Norbert Paluska - údržbár

 

 

(fotka)